Şehri Sanat Baklavaları
  • ISO 9001
    Kalite Yönetimi

  • HACCP
    Gıda GüvenliğiMurat Çalık'ın Biyografisi

Kastamonu Bozkurt ilçesi’nde doğdu. İlköğretimini İstanbul Alibeyköy Emniyettepe ilköğretim okulu’nda tamamladı. Orta eğitimini Eyüp’te bitirdi. Küçük yaşlardan itibaren baba mesleği olan ticarete atıldı. 1985 yılında gıda sektöründe faaliyet gösteren geniş çaplı bir şirketin içerisinde farklı departmanlarda üretim ve yönetim kademesinde yer alarak, Yüksek lisansına Hayat üniversitesinde başladı.

Gıda sektöründe faaliyet gösteren şirketler grubunun üretim, lojistik, satış, satın alma, finansman gibi tüm departmanlarında aktif görevler üstlendi.

Şehr-i Sanat Baklavacısı ve www.baklavan.com Yönetim Kurulu Başkanlığı yanında İnşaat ve Hayvancılık ile ticaret grubuna sürekli farklı sektörler katan Murat Çalık, aynı zamanda farklı sivil toplum örgütleri bünyesinde de aktif roller yürütmektedir.

5 yıl İstanbul Ticaret Odası Meclis üyeliği, 5 yıl YİMDER İstanbul il Başkan Yardımcılığı, 3 yıl ÜSİAD Genel Başkan Yardımcılığı, 6 yıl TÜMSİAD kurucu Genel Başkan Yardımcılığı, 2 yıl TÜMKOG kurucu Başkanlığı, 6 yıl TÜMKASDER kurucu Başkanlığı ve (İŞDER) İş Dünyası Derneği Kurucu Başkanlığı görevlerinde bulunan Murat Çalık, iş adamlarına yönelik olarak “Kişisel gelişim ve Mesleki Açılımlar” seminerleri ve konferanslarında da konuşmacı olarak, birikimlerini kamuoyuyla paylaşmaktadır.

Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen Murat Çalık, kişisel gelişim ve tatlı sektörü ile ilgili birçok kitap yazmış ve kamuoyu ile eserlerini paylaşmıştır.

Kendi sektöründe veya yan sektörlerde faaliyet gösteren birçok işletmeye aktif olarak danışmanlık da yapan Çalık, aynı zamanda kendi alanında kamuoyunun beğeniyle takip ettiği iki ayrı gazetenin imtiyaz sahipliğini de yürütmektedir.

Yurt içi ve Yurt dışında düzenlenen sektör fuarlarına katılan, ulusal ve yerel basında haberlerle kamuoyunu bilgilendiren Çalık, Başta TBMM olmak üzere, birçok kamu kuruluşlarından ve çeşitli sivil toplum örgütlerinden başarılı çalışmaları dolayısıyla plaketler ve farklı ödüller de almıştır.